Twoja Gmina, Twój Urząd

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w miejscowości Humniska – Osiedle Widły

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Humniska – Osiedle Widły to kolejna inwestycja, którą realizować będzie samorząd gminny w ramach pozyskanych środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Droga w trakcie przebudowy. Po lewej stronie zabudowa mieszkaniowa, po prawej stronie stoi duża ciężarówka.

Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego, w tej kadencji stawia się na przebudowę i budowę infrastruktury drogowej, która od kilkudziesięciu lat nie była modernizowana poza bieżącymi naprawami.

Całkowity koszt  inwestycji w Humniskach – Osiedle Widły wyniesie 1 098 624, 38 zł, z czego 659 174 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta środków pokryta zostanie z budżetu gminy Brzozów.

Inwestycja ta wpłynie przede wszystkim na poprawę warunków komunikacji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dotychczasowa droga była szczególnie uciążliwa dla mieszkańców wsi Humniska. Z pewnością dzięki realizowanej inwestycji poprawi się jakość życia mieszkańców i osób, które na co dzień korzystają z drogi.

Planowany termin zakończenia prac to lipiec 2021 roku.

Przypominamy, z Funduszu Dróg Samorządowych przy udziale środków własnych udało się już przebudować ulice: Parkową i Polną oraz Piastową w Brzozowie.

Tutaj pisaliśmy o ul. Piastowej w Brzozowie 

Tutaj o ul. Parkowej i Polnej w Brzozowie.

 

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.