Twoja Gmina, Twój Urząd

Wyjątkowy jubileusz Pani Heleny

W poniedziałek 13 marca br. setne urodziny obchodziła Pani Helena Kasprzycka z Brzozowa. W tym niezwykłym dniu, z życzeniami i kwiatami do Jubilatki, w imieniu Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego, udała się Naczelnik Wydziału Administracji i Spraw Obywatelskich Agnieszka Wilk. 

List gratulacyjny i bukiet kwaitów położone na stole.

Helena Kasprzycka urodziła się w Trześniowie 13 marca 1923 roku. Jej rodzice to Dominik i Maria Kołodziejczyk. Miała trójkę rodzeństwa: starszą siostrę Bronisławę, młodszą Stanisławę i młodszego brata Józefa. Uczęszczała do szkoły podstawowej w Trześniowie.  Następnie pomagała rodzicom w gospodarstwie.

W czasie wojny jeździła ze swoim ojcem do Lwowa i wspierała rodzinę na Kresach. Po wojnie w 1945 roku wyszła za mąż za Jana Kasprzyckiego, żołnierza Wojska Polskiego, który w czasie wojny, z pola bitwy został pojmany do obozu  w Niemczech. Miała cztery córki, ale dwie – bliźnięta – zmarły jeszcze jako niemowlęta.  Obecnie żyje jedna córka – Zuzanna. Ma trzy wnuczki, dwie prawnuczki i jednego prawnuka.

Mąż Heleny zmarł w 1964 roku. W 1976 roku przeprowadziła się do swojej córki i jej rodziny do Brzozowa. Tu mieszka do tej pory.

Helena poświęcała swoje życie rodzinie. Miała bardzo duży wkład w wychowanie wnuczek. Jak podkreśla jej zięć, to dzięki wsparciu Heleny mógł zająć się od rana do wieczora pracą i założyć firmę.

Jeszcze raz gratulujemy tak wyjątkowego jubileuszu i życzymy Pani Helenie samych radosnych dni w gronie życzliwych, troskliwych i najbliższych sercu osób.

tekst: AM, PG; fot.: AM

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.