Szkoły, przedszkola, żłobki

Uroczyste Obchody Święta Niepodległości

W piątek, tj. 10 listopada 2023 r. w Przedszkolu Samorządowym im. Św. Jana Pawła II w Starej Wsi obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Grupa dzieci ubranych w białe bluzki i element czerownego stoją na środku sali i mówią iwerszyki. Za nimi stoi tablica przesłoniona granatowym płótnem, ozdobiona biało-czerwonymi elementami polskości. Na środku stoi wazon z białymi różami.

Przedszkolaki z oddziału „Misie”, pod kierunkiem Pani Katarzyny Froń, zaprezentowały z tej okazji krótki program słowno-muzyczny. Dzieci z dumą recytowały wiersze o naszym kraju, które przeplatane były pieśniami i tańcami patriotycznymi.

Zwieńczeniem wspólnego świętowania był quiz patriotyczny, do którego zaproszeni zostali przedstawiciele z każdego oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami. Dzieci mogły wykazać się zdobywaną przez miniony tydzień wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny. Działania te miały na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury oraz tradycji.

Przedszkole wzięło również udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielami oraz pracownikami obsługi odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11.11.

Organizacja tego typu uroczystości odgrywa ważną rolę w procesie wychowania. Dzięki takim działaniom przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się miłości do ojczyzny, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Był to wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Michalina Dydek

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.