Mieszkam w Brzozowie

Szkoła w Brzozowie przechodzi termomodernizację

Trwają prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Koszt inwestycji opiewa na 1,5 miliona, z czego blisko 1 milion 200 tysięcy złotych pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, o które postarał się Burmistrz Brzozowa.

Duży, piętrowy budynek szkoły, znajdujący się przy głównej ulicy otoczony bramą.

W ramach zadania, w szkole przebudowana zostanie kotłownia wraz z wewnętrzną instalacją gazową. Wymieniony zostanie stary kocioł, niewspółpracujący z panelami słonecznymi podgrzewającymi wodę na dwa kotły kondensacyjne w kaskadzie, wyposażone w automatykę i sterowanie pogodowe zasilane paliwem gazowym współpracujące z panelami podgrzewającymi wodę w basenie. Ponadto prowadzona jest wymiana stolarki okiennej na nową o znacznie obniżonym współczynniku przenikania ciepła w stosunku do obecnej.

Od początku stawiamy na rozwój oświaty, a co za tym idzie poprawę warunków nauczania. I nie chodzi tu tylko o estetykę budynków szkolnych, ale przede wszystkim o ich termomodernizację. Chcemy, aby szkoły były zarówno funkcjonalne, jak i energooszczędne – mówi burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński.

 

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.