Czas wolny

Sukces Akademii Wokalno-Aktorskiej MF. ARTIS na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej i Poezji Śpiewanej w Rzeszowie

W dniu 24 maja uczennice Akademii Wokalno-Aktorskiej MF. ARTIS, więzły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej i Poezji Śpiewanej w Rzeszowie.

obrazek

Pierwszy etap Festiwalu rozpoczął się w marcu br. i polegał na nadesłaniu nagrań wybranej piosenki aktorskiej. Po wysłuchaniu uczestników z całej Polski do ścisłego Finału zaproszono 15 najlepszych wykonawców każdej kategorii wiekowej. W kategorii I (8-10 lat)  do ścisłego finału zakwalifikowały się Anna Czech, Dagmara Cyran, Julita Data, Milena Mazur. W kategorii II (11-13 lat) Amelia Sowińska, Julia Świątek, Anna Wojtal, Emilia Skiba.  Finał Konkursu odbył się na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Brzozowska Akademia była jedyną instytucją delegującą w której Finale zaśpiewało aż 8 uczestniczek. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury w składzie :

Olga Bończyk – warszawska aktorka teatralna, telewizyjna, wokalistka, związana z Teatrem Piosenki we Wrocławiu, „Rampa”, „Roma”, „Kamienica”. Publiczność telewizyjna pamięta ją z bardzo intrygującej roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe” oraz licznych programów telewizyjnych. Obecnie artystka ukończyła prace nad nowym albumem muzycznym „Ślady miłości”

Paweł Brandys –  Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Związany z Teatrem Współczesnym w Krakowie. Na swoim koncie ma role w serialach telewizyjnych, filmach oraz kilkadziesiąt ról teatralnych. Współpracuje również z Teatrem Proscenium oraz Krakowską Sceną Klasyczną wystawiającą swoje spektakle na deskach Teatru Praska 52 w Krakowie.

Anna Charchut – Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie, Wydział Wychowania Muzycznego specjalności dyrygentury chóralnej. Pracuje od wielu lat z chórem dziecięcym, prowadzi warsztaty chóralne, zajęcia z emisji głosu i zachowania na scenie. Angażuje się w realizację różnych projektów i kursów artystycznych. Dyplomowany nauczyciel przedmiotów teoretycznych w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie

Przyznało nagrody :

I MIEJSCE ANNA WOJTAL kat. 11-13 lat

III MIEJSCE JULITA DATA kat. 8-10 lat

WYRÓŻNIENIE ANNA CZECH kat. 8-10 lat

Dziękujemy Burmistrzowi Brzozowa Panu Szymonowi Stapińskiemu za pokrycie kosztów transportu dzieci na konkurs. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane wsparcie i pomoc W imieniu Akademii Wokalno-Aktorska MF. Artis oraz rodziców – d z i ę k u j e m y!

Akademia Wokalno-Aktorska MF. Artis