Szkoły, przedszkola, żłobki

Powitanie Wiosny w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Brzozowie

Już od kilku dni przedszkolaki wypatrywały wiosny i czekały na nią z niecierpliwością oraz radością, szukając jej oznak podczas codziennych spacerów. 

Kilkoro dzieci w stroju kwaitów siedzaca na scenie.

21 marca, pojawiła się w pełnej krasie,  gorąco witana przez całą społeczność przedszkolną, a szczególnie grupę I, która na to niecodzienne spotkanie przygotowała okolicznościowy program artystyczny. Z uwagi na fakt, że dzieci z tego oddziału uczestniczą w pilotażowym programie DWUJĘZYCZNI OD PRZEDSZKOLA, nowa pora roku została powitana z wykorzystaniem słownictwa polskiego i angielskiego.

Uroczystość rozpoczęła pani Anna Szajnowska-Jajko – dyrektor przedszkola, która wyraziła ogromną radość z przybycia przedszkolaków i zaproszonych gości, czyli: Pani Romualdy  Wojnar  wicedyrektora do spraw Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie oraz Pani  Małgorzaty Tajak  z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie,  a także Pani Elżbiety Szul – kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Brzozowie, z którymi współpracuje przedszkole w ramach realizacji programu DWUJĘZYCZNI OD PRZEDSZKOLA.

Grpa dzieci i doroslychpozujacych do wspólnego zdjecia na salce tatralnej.

Następnie dzieci z grupy KRASNALE  zaprezentowały się w opowieści ruchowej, przeplatanej muzyką i tańcem. Wyglądały niezwykle uroczo wcielając się w rolę zwierząt i roślin. Wystąpiły brawurowo, z niezwykłym wdziękiem, swobodą i bardzo dobrze współpracowały na scenie z Panią Joanną Pietryką oraz Panią Anną Barańską, czyli Wiosną, a także panią Anną Lasko – narratorem.

Piękne stroje, dekoracje i rekwizyty podczas poszczególnych scen sprawiły, że spektakl się podobał i wszyscy oglądali go z dużym zainteresowaniem. W opowieści pojawiały się treści przyrodnicze, ekologiczne i poznawcze, rozwijające zainteresowania przedszkolaków i wzbogacające słownictwo w języku angielskim. Wspólna zabawa, tańce i pląsy przy wiosennych melodiach stworzyły radosny nastrój, podkreślony dodatkowo zielonym kolorem ubrań, gdyż tradycyjnie pierwszy dzień wiosny obchodzony jest jako ,, zielony dzień”.

Kolor przewodni zagościł również w przedszkolnym menu, a ciasto szpinakowe smakowało wszystkim wybornie!

 

Po wizycie w przedszkolu pani Wiosna z grupką dzieci, panią dyrektor Anną Szajnowską – Jajko oraz panią Joanną Pietryką udała się do Urzędu Miasta, by tam ofiarowując kwiaty obwieścić swoje przyjście. Więcej na ten temat można przeczytać  >>>tutaj<<<.

Anna Lasko, Joanna Pietryka; fot. PS nr 1 w Brzozowie