Czas wolny

Powiatowe rozgrywki szachowe

W dniach 4 i 5 listopada w brzozowskich szkołach odbyły się zawody powiatowe w szachach drużynowych. W pierwszym dniu, w turnieju rozegranym w Zespole Szkół Budowlanych wystąpiły drużyny i zawodnicy reprezentujący szkoły ponadpodstawowe.

Turniej szachowy uczestnicy i zwycięscy

Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny I LO – 3 pkt. (6,0), drugie miejsce zajęła ekipa „ekonomika” – 3 pkt. (5,0), a trzecie przypadło zespołowi gospodarzy –„budowlance” 0 pkt. (1,0). Zwycięzcy wystąpili w składzie: Weronika Jamrugiewicz, Oliwier Wyskiel, Remigiusz Florek, Kamil Chmura. Opiekunem drużyny był Krzysztof Łobodziński.

Turniej szachowy uczestnicy i zwycięscyTurniej szachowy uczestnicy i zwycięscyTurniej szachowy uczestnicy i zwycięscy

Tuż po turnieju drużynowym rozegrano dodatkowo zawody indywidualne, w których wzięło udział 19 zawodników.  Tutaj w kategorii chłopców zwyciężył Szymon Tomkiewicz z ZSE. Tuż za nim uplasowali się jego brat – Jakub Tomkiewicz (ZSE) oraz Kamil Chmura (I LO).

W klasyfikacji dziewcząt zawody wygrała Małgorzata Wacek (ZSE). Drugie miejsce przypadło Weronice Jamrugiewicz (I LO), a trzecie – Zuzannie Płoucha (ZSE). Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepszych uhonorowano ponadto pucharami i nagrodami rzeczowymi, które na zakończenie zawodów wręczyli Tomasz Kaczkowski – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie oraz Leszek Gierlach – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie – organizator turnieju. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Sędzia Główny imprezy – Artur Szczepański.

Dzień później powiatowe eliminacje drużynowe rozegrano w kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody gościła „podstawówka” w Brzozowie, a oprócz miejscowych teamów wystąpiły w nich drużyny ze Starej Wsi i Haczowa. Turniej odbył się bez sensacyjnych wyników. W obydwu kategoriach triumfowali gospodarze, pokonując jedynych rywali. W młodszej zwyciężyli z Haczowem, a w starszej ze Starą Wsią. Z uwagi na to, że w zawodach w każdej z kategorii wzięły udział tylko po dwie drużyny wszyscy startujący zapewnili sobie awans i możliwość udziału w zawodach rejonowych. Po zakończonych zmaganiach drużynom zostały wręczone dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

Turniej szachowy uczestnicy i zwycięscyTurniej szachowy uczestnicy i zwycięscyTurniej szachowy uczestnicy i zwycięscyTurniej szachowy uczestnicy i zwycięscy Zwycięskie drużyny, podopieczni Pawła Jurkiewicza startowały w zestawieniu:
Milena Owsiana, Karolina Dziadosz, Filip Przybyła i Szymon Opaliński – Igrzyska Dzieci
oraz Maja Mazurek, Anna Krzysztyńska, Klaudia Futyma i Jan Kubok – Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.