Czas wolny Mieszkam w Brzozowie

Podopieczni Fundacji projekt EduMars na wydarzeniu XChallenge na Hali Podpromie

Dnia 14 października 2023 roku członkowie naszego projektu EduMars realizowanego w Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak udali się na zawody XChellenga do Rzeszowskiej Hali Podpromie. Uczestnicy projektu mieli zmierzyć się w konkurencji mini sumo oraz Linefolower 2 wcześniej zbudowanymi przez siebie robotami na specjalnie do tego skonstruowanych arenach.

Członkowie zespołu mieli też do dyspozycji najróżniejsze symulatory, gry logiczne oraz quizy w których mogli zdobyć przeróżne nagrody, co też im się udało. W wyżej wspomnianym quizie uczestnicy wygrali kubek termiczny, koszulki, materiałowe torby. Podczas przerw uczestnicy sprawdzali swojej możliwości w grach VR polegających na koordynacji wzrokowo-ruchowej lub wizualno-mechanicznej. Do gustu jednak najbardziej przypadła im gra Beastseaber oraz wirtualny symulator odrzutowca. Nasi członkowie w trakcie wyjazdu nauczyli się pracy zespołowej pod naporem czasu oraz kreatywnego wykorzystania wcześniej zdobytych zdolności . Podsumowując cały wyjazd, było to niezwykłe przeżycie dla młodych adeptów mechaniki oraz programowania. Mieli szansę poszerzyć swoje perspektywy o nowe zagadnienia oraz znajomości.

 

Tekst: Maksymilian Draguła
Zdjęcia: Kacper Rzedzicki, Maksymilian Draguła i Piotr Mendoń

 

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.