21 października 2025 r. Gmina Brzozów podpisała umowę z Ministerstwem Cyfryzacji – Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy nieodpłatnego przekazania sprzętu dla szkół w ramach inwestycji „Wdrażanie inwestycji C2.1.2 Wyrównywanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów”.
Ministerstwo Edukacji Narodowej określiło listę szkół, którym zostało przydzielone wsparcie w ramach inwestycji. Realizacja wskaźnika C15G to nowe laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety przydzielone szkołom podstawowym w Gminie Brzozów w ramach inwestycji.
Celem inwestycji jest poprawa kompetencji cyfrowej uczniów i nauczycieli oraz wyrównywanie szans edukacyjnych w Polsce. Sprzęt dostarczany do szkół z KPO ma wyrównać poziom wyposażenia szkół w nowoczesny sprzęt, a tym samym zniwelować różnice w dostępie do nowoczesnych technologii. Inwestycja ma poprawić jakość edukacji w Polsce, wyposażając szkoły w nowoczesne narzędzia, które przygotują uczniów do wyzwań współczesnego świata.
Łączna kwota dofinansowania z UE w ramach w/w inwestycji w Polsce to 1 410 000 000,00 PLN.
Lokalizacje szkół, w których będzie realizowany wskaźnik C15G:
- Szkoła Podstawowa w Zmiennicy
- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej
- Szkoła Podstawowa Nr 2 Ks. Pawła Komborskiego w Przysietnicy
- Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Górkach
- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Humniskach
- Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Humniskach
- Szkoła Podstawowa im. Waleriana Pańki w Turzym Polu
- Szkoła Podstawowa im. Serca Jezusa w Starej Wsi
- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Przysietnicy
- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Szafera w Brzozowie
Do w/w szkół początkiem grudnia br. rozpoczęły się dostawy sprzętu komputerowego w ilości:
– 212 szt. laptopów,
– 59 szt. laptopów przeglądarkowych,
– 117 szt. tabletów.
Działania w ramach Krajowego Plany Odbudowy i Zwiększenia Odporności to także programy:
- Laptop dla nauczyciela (bon na zakup laptopa) ;
- Zestawy do nauczania zdalnego (wskaźnik C12L);
- Pracownie sztucznej inteligencji AI i STEAM (wskaźnik C13L).
- Modernizacja sieci LAN (wskaźnik C6aG)
Realizacja w/w działań będzie niebawem realizowana w szkołach podstawowych w gminie Brzozów.
JBaran ZEAS
Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.
