Mieszkam w Brzozowie

Narodowe Czytanie 2021 za nami

W ramach X edycji Narodowego Czytania odbyło się 14 września br. w Muzeum Regionalnym w Brzozowie wspólne czytanie sztuki Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Akcja organizowana jest od 2012 r. pod patronatem pary prezydenckiej. 

Dwie kobiety siedzą przy stoliku, na którym leży haftowana serwetka. Panie czytają swoje role do mikrofonu. Za nimi piękna sceneria w kolorach brązowych.

Po przywitaniu i wysłuchaniu krótkiej genezy utworu, w scenerii wnętrza muzeum przypomniane zostały fragmenty dzieła. Słuchaczami byli sekretarz gminy Brzozów Waldemar Och, uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozowie wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy. W postać Anieli Dulskiej wcieliła się nauczycielka Zespołu Szkół Budowlanych Halina Baran. Obok niej na scenie pojawili się: mł. bryg. Jacek Kędra z Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie (Zbyszko), Otylia Barnik (Hesia), Martyna Sowińska (Mela),  asp. szt. Monika Dereń z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie (Juliasiewiczowa), Mariola Pilszak radna Rady Miejskiej w Brzozowie  (Lokatorka) i Renata Suwała (Hanka).

 

Na zakończenie sekretarz Waldemar Och podziękował organizatorom oraz uczestnikom, wręczając pamiątkowe dyplomy. W przyszłym roku lekturą 11. Narodowego Czytania będą  „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Już dziś serdecznie zapraszamy.

red.

 

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.