Czas wolny

Ministranci z Przysietnicy Mistrzami Archidiecezji Przemyskiej

Co roku Liturgiczna Służba Ołtarza Archidiecezji Przemyskiej organizuje halowy turniej w piłkę nożną dla ministrantów. Zawody odbywają się w trzej kategoriach wiekowych: ministrant (do 5 klasy SP), lektor młodszy (do 1 klasy szkoły średniej), lektor starszy (od 1 klasy szkoły średniej do ukończenia 20 roku życia).

Grupa chłopców - piłkarzy pozujacych do zdjecia na sali gimnastycznej ze statuetką i dyplomami przed bramką. Obok stoi dorosły mężczyzna z długą czarną brodą.
Górny rząd od lewej: ks. Bartłomiej Dziepak, Dawid Dobosz, Kamil Rzepka, Patryk Data, Marcin Szczepek (kapitan), Antoni Buczek, Alan Wania, Kacper Data, Filip Pietryka, Filip Jajko. Dolny rząd od lewej: Antoni Wania, Dawid Szarek, Błażej Kuś, Oskar Szczepek (kapitan), Mateusz Kolbuch, Jakub Bieda. Parkiet: Karol Buczek Ministranci grający we wcześniejszych etapach: Jakub Boroń, Tymoteusz Olejko, Franciszek Rzepka (kapitan), Miłosz Ścibor, Paweł Zubel.

Turniej ma 4 etapy: dekanalny, archiprezbiterialny, diecezjalnym oraz krajowy. Zwycięscy finału archidiecezjalnego otrzymują prawo do reprezentowania archidiecezji na Mistrzostwach Polski LSO o Puchar „KnC” (Króluj nam Chryste!).

Celem rozgrywek jest popularyzacja gry w piłkę nożną, propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, popularyzacja zdrowej – sportowej rywalizacja oraz zachęcenie chłopców do służby Panu Bogu jako ministrant.

Ministranci z parafii św. Marcina w Przysietnicy w najmłodszej kategorii (ministrant), zajęli pierwsze miejsce, pokonując w finałach w Sanoku ministrantów z Sarzyny, Harty, Jarosławia oraz remisując z Krosnem. Ministranci z Przysietnicy nie przegrali żadnego meczu, także na szczeblu dekanatu brzozowskiego i archiprezbiteratu sanockiego.

Jako Mistrzowie Archidiecezji w dniach 26 – 27 czerwca br. będę reprezentować naszą diecezję na szczeblu krajowych. Finał Polski tego turnieju w tym roku odbędzie się w Gnieźnie.

Warto także zaznaczyć, że ministranci z Przysietnicy w drugiej kategorii wiekowej (lektor młodszy) zostali Wicemistrzami Archidiecezji, przegrywając w finale z ministrantami z Krosna.

Ks. Bartłomiej Dziepak

Parafia pw. św. Marcina w Przysietnicy

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.