Twoja Gmina, Twój Urząd

Mieszkańcy Zmiennicy mają nowy chodnik

Mieszkańcy Zmiennicy mogą już korzystać z nowo wybudowanego chodnika. Dzięki tej inwestycji, przeprowadzonej wspólnie przez władze gminy Brzozów i powiatu brzozowskiego, mieszkańcy mogą bezpiecznie poruszać się pieszo wzdłuż ruchliwej drogi. Do tej pory musieli korzystać z jezdni lub pobocza.

Nowy chodnik wzdłuż drogi asfaltowej. Po lewej stronie tereny zabudowane. .

W ramach zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 2056 R Jabłonica Polska – Jasionów, polegająca na budowie chodnika dla pieszych w km 6+933-7+217 w miejscowości Zmiennica” wykonano chodnik o łącznej długości 284 metry/ prawa strona drogi w kierunku wsi Malinówka. Była to potrzebna i bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

 Cieszy mnie, że dzięki bardzo dobrej współpracy z powiatem brzozowskim dochodzi do kolejnej oczekiwanej przez lata i potrzebnej inwestycji w miejscowości Zmiennica. Budowa chodnika w tym miejscu przyczyni się w ogromnym stopniu do poprawy bezpieczeństwa pieszych. W tej części wsi droga jest wąska, a ruch jest bardzo intensywny, poruszają się po niej samochody osobowe, ciężarowe jak i sprzęt rolniczy. Dzięki nowemu chodnikowi znacząco poprawi się bezpieczeństwo na tym odcinku drogi. Cieszę się, że mogłem pomóc w realizacji tego projektu. Liczymy na dalsze działania inwestycyjne przy drogach powiatowych na terenie gminy Brzozów i zapewniamy, że jako samorząd będziemy je wspierali – mówi burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 431 150,95 zł, w tym dofinansowanie gminy Brzozów to kwota 215 575,00 zł. 

 

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.