Kultura i sport

Koło Gospodyń Wiejskich w Przysietnicy drugi rok z rzędu zwycięzcą Bitwy Regionów

Koło Gospodyń Wiejskich z Przysietnicy wygrało edycję lokalną Bitwy Regionów, czyli ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich, jaka odbyła się wczoraj tj. 9 czerwca br. w Parku Jordanowskim w Brzozowie.

W konkursie udział wzięło 13 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu brzozowskiego, krośnieńskiego i sanockiego. Naszą gminę reprezentowały KGW z: Grabownicy Starzeńskiej, Przysietnicy i Starej Wsi. Na swoich stoiskach, oprócz potraw konkursowych panie serwowały, także chlebuś ze smalcem, pierogi, ciasta i ciasteczka oraz orzeźwiającą lemoniadę i domowe soki.

Jury w składzie: przewodniczący Mariusz Szwed – finalista 3. sezonu programu kulinarnego MasterChef, Małgorzata Chmiel – prezes prężnie działającej organizacji  Stowarzyszenie Ludzi Twórczych w Brzozowie oraz Agnieszka Kluz-Wanat z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Rzeszowie dokonała oceny potraw konkursowych. Pierwsze miejsce zajęło KGW w Przysietnicy za Kieszonki schabowe z borowikami, drugie miejsce KGW w Niewistce za kartacze nadziewane kapustą i grzybami, a trzecie KGW w Długiem za żurek z grzybami okraszony boczkiem. Nagrody kołom wręczali zastępca Burmistrza Brzozowa Mariusz Bieńczak i zastępca dyrektora KOWR OT w Rzeszowie Łukasz Skóra.

Wydarzenie uświetniły występy Kapeli Ludowej “Rymanowianie” oraz Kapeli Ludowej “Piasty”. Jedną z atrakcji tego niedzielnego popołudnia był pokaz gotowania na olbrzymiej patelni. MasterChef Mariusz Szwed – finalista 3. edycji programu kulinarnego „Master Chef” przygotował dla uczestników imprezy przepyszną potrawę z dziczyzny. Tego w Brzozowie jeszcze nie było.

Nie obyło się również bez atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców, którzy bawili się na dmuchańcach. Było też malowanie twarzy oraz malowanie na stretchu, które zapewniały pracownice Zespół Świetlic Środowiskowych w Brzozowie.

Całość wydarzenia poprowadziła Agnieszka Adamska z Muzeum Regionalnego im. Adama Fastnachta w Brzozowie. Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz Brzozowa i Starosta Brzozowski, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Brzozowskim Domem Kultury.

Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy, a za nasze Koło trzymamy kciuki podczas wojewódzkiego finału, który zaplanowany jest w połowie lipca.

źródło: brzozow24.pl

Więcej zdjęć na FB GMINA BRZOZÓW