Szkoły, przedszkola, żłobki

Jesienny Warkocz Piosenek

W dniu 17.11.2023r. w sali widowiskowej kościoła w Humniskach – Skrzyżowanie odbyło się XXII Spotkanie z Piosenką pod hasłem „Jesienny warkocz piosenek”, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Humniskach. Dyrektor Barbara Piotrowska powitała zaproszonych gości, a spotkanie poprowadziła Anna Paszkaniak. W spotkaniu wzięły udział dzieci z ośmiu palcówek szkolno-przedszkolnych Gminy Brzozów, które zaprezentowały piosenki o leśnych darach jesieni.

– Przedszkole Nr 2 w Humniskach reprezentowali: Lena Sokołowska w piosence „Warkocz z liści” i Fabian Sławęcki w utworze „Kasztankowa gra”. Dzieci przygotowała Katarzyna Szteliga.

– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Humniskach reprezentowali: Iga Antkowiak w piosence „Jarzębinowa piosenka” i Oskar Śmigiel w piosence „Idzie jesień plony niesie”. Dzieci przygotowała Anna Komska.

– Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Brzozowie reprezentowały: Zuzanna Fil w utworze „Jesienna poleczka” i Oliwia Dydek z piosenką „Jesienna cza, cza, cza”. Dzieci przygotowała Magdalena Fiedeń.

– Przedszkole Nr 2 w Brzozowie reprezentowały: Aleksandra Biedka w utworze „Idzie jesień przez świat” i Daria Sękowska w piosence „Jesienna zagadka”. Dzieci przygotowała Elżbieta Mazur.

– Przedszkole w Starej Wsi reprezentowali: Sara Supel w piosence „Przygotowania do zimy” i Bartosz Duplaga w utworze „Taniec grzybków”. Dzieci przygotowała Magdalena Podulka,

– Przedszkole z Grabownicy Starzeńskiej reprezentowały: Wiktoria Stachyrak, która zaśpiewała piosenkę pt. „Tańcowała jesień” i Gabriela Materna w piosence „Jesień malarka”. Dzieci do występu przygotowała Bożena Tympalska. 

-ze Szkoły Podstawowej w Turzym Polu wystąpili: Blanka Czapor w piosence „Idzie jesień” i Dawid Wojtoń zaśpiewał utwór pt. „Jesienna zagadka”. Dzieci przygotowała Justyna Nowak.

– Przedszkole z Przysietnicy reprezentowały: Michalina Rzepka w utworze „Kolorowe listki” i Marika Śnieżek zaśpiewała piosenkę „Śmieszne grzybki”. Dzieci przygotowała Anna Rafalska.

Aby uatrakcyjnić spotkanie, dzieci z grupy starszaków przedstawiły inscenizację do piosenki „Idzie Jesień”, a dziewczynki ze Starszaków i Średniaków wykonały „Jesienny taniec”. Zaprezentowały również „Jesienną makarenę”, która została wykorzystana jako wspólna zabawa wszystkich przybyłych na spotkanie gości i dzieci.

Dziecięcemu śpiewaniu towarzyszyli zaproszeni goście: ks. proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Humniskach Andrzej Kuś, radni Gminy Brzozów: p. Mariola Pilszak i p. Piotr Jatczyszyn, główna księgowa ZEAS p. Renata Kwiecińska, sołtys sołectwa wsi Humniska-Skrzyżowanie p. Mariusz Fic oraz dyrektorzy zaproszonych placówek oświatowych, jak również nauczyciele i przedstawiciele rodziców. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. W imieniu własnym i Przedszkolaków dziękujemy władzom samorządowym, radnym, sołtysowi i pani Księgowej  za prezenty i słodycze.

Tekst: Anna Paszkaniak

 

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.