Szkoły, przedszkola, żłobki

“JASEŁKA” w Brzozowskim Domu Kultury

W niedzielę, 22 stycznia sala kinowa Brzozowskiego Domu Kultury wypełniła się po brzegi. Licznie zgromadzona widownia, powitana serdecznie przez panią Annę Szajnowską- Jajko dyrektora Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brzozowie, miała możliwość obejrzeć Jasełka przygotowane przez dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników placówki.

Grupa dzieci w strojach jasełkowych wystepuje na scenie.

Na scenie pojawiło się czterdziestu aktorów. Było to ogromne przedsięwzięcie, które wyreżyserowała pani Teresa Nogaj – nauczycielka przedszkola. Jednocześnie zadbała o właściwą i niezwykle efektowną scenografię. Przygotowania trwały długo i została w nie zaangażowana cała ,, przedszkolna rodzina’’. Historia Bożego Narodzenia została przedstawiona w pięciu scenach, w sposób ciekawy, barwny, opisowy, niekiedy humorystyczny, ale z zachowaniem przesłania miłości oraz właściwej powagi. Całość była przemyślana, słowo mówione, pieśni i tańce tworzyły piękny obraz, a przerwy między scenami umilały kolędy. Aktorzy znakomicie odegrali swoje role, dobrze czuli się na scenie, co zauważyła publiczność i nagrodziła spektakl głośnymi brawami oraz gratulacjami. Niedzielne spotkanie zakończyła pani Anna Szajnowska- Jajko – dyrektor przedszkola, która pogratulowała wszystkim udanego, efektownego występu i podziękowała za jego przygotowanie. Jednocześnie wyraziła ogromną radość z tak miłego odbioru i przyjęcia ,,Jasełek’’ przez publiczność.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Brzozowskiego Domu Kultury za współpracę podczas realizacji naszego teatralnego przedsięwzięcia!!!

Dziękujemy bardzo rodzicom za zaangażowanie i wszelką okazaną pomoc związaną z  przygotowaniem spektaklu!!!

Anna Szajnowska-Jajko

Więcej zdjęć na fb  GMINA BRZOZÓW

 

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.