Twoja Gmina, Twój Urząd

Inwestycja drogowa za ponad milion złotych w Humniskach

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Zakończyły się prace związane z gruntownym remontem drogi gminnej w miejscowości Humniska – Osiedle Widły.

Obrazek przedstawiający drogę przed i po remoncie.

Inwestycja za ponad milion złotych ma podnieść komfort jazdy oraz co najważniejsze zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Oprócz nowej nakładki asfaltowej, wybudowano chodnik i zainstalowano wiele elementów infrastruktury drogowej. Zadanie zrealizowano przy 60% dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Humniska – Osiedle Widły to kolejna inwestycja, którą realizował samorząd gminny w ramach pozyskanych środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego, w tej kadencji stawia się na przebudowę i budowę infrastruktury drogowej, która od kilkudziesięciu lat nie była modernizowana poza bieżącymi naprawami.

Całkowity koszt inwestycji w Humniskach – Osiedle Widły wynióśł 1 098 624, 38 zł, z czego 659 174 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta środków pokryta zostanie z budżetu Gminy Brzozów. Inwestycja ta wpłynie przede wszystkim na poprawę warunków komunikacji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dotychczasowa droga była szczególnie uciążliwa dla mieszkańców wsi Humniska.

Z pewnością dzięki realizowanej inwestycji poprawi się jakość życia mieszkańców i osób, które na co dzień korzystają z drogi. Przypominamy, z Funduszu Dróg Samorządowych przy udziale środków własnych udało się już przebudować ulice: Parkową i Polną oraz Piastową w Brzozowie.

Brzozów24.pl