Czas wolny Szkoły, przedszkola, żłobki

Sukces młodych łuczników

Młodzi łucznicy z klubów ŁKS Sagit Humniska i UKS Górnik Humniska udanie rozpoczęli sezon halowy. Z VII Memoriału im. Zenona Jaracza wrócili z medalami.

Dziewczynka w stroju łuczniczki stoi przy tarczy z wbitymi strzałami

Sukces w silnej obsadzie

W zawodach, które odbyły się  hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, uczestniczyło 105 zawodników z 10 podkarpackich klubów.

W tej silnej obsadzie nasi zawodnicy zanotowali spore sukcesy.

• Patryk Woś z ŁKS Sagit zdobył srebrny medal w kategorii młodzików z wynikiem 272 pkt. W tej samej kategorii Oliwia Ryba zajęła siódme, a Julia Herbert 14. miejsce;
  • srebro zdobył Piotr Supel (Sagit) w kategorii dziecko starsze. Julia Bąk (UKS „Górnik”) uplasowała się na 10. miejscu;
  • srebrny medal zdobył również Wiktor Szmigiel (Sagit) w kategorii dziecko. Brązowy medal zdobyła Wiktoria Kruczek (UKS Górnik), a Bartłomiej Telesz zajął 6. miejsce;
  • 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobył zespół klubowy Sagit, w składzie: Wiktor Szmigiel, Patryk Woś, Piotr Supel.

Wystawa

Tegorocznemu memoriałowi towarzyszyła okolicznościowa wystawa, której motywem przewodnim była historia łucznictwa w Jedliczu w latach 1951-2020. Eksponaty na wystawę przez ponad 40 lat zbierał trener, wychowawca i działacz Zenon Jaracz. Przedstawiono zdjęcia oraz sprzęt łuczniczy, który był używany od 1951 roku, kiedy sekcja została założona. Dla młodych zawodników wystawa była okazją do zapoznania się z tym, jak łucznictwo wyglądało 70 lat temu.