Twoja Gmina, Twój Urząd

Brzozów uczcił Narodowe Święto Niepodległości (video)

Z udziałem Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego, zastępcy Mariusza Bieńczaka i Sekretarza Gminy Brzozów Waldemara Ocha odbyły się 𝙂𝙢𝙞𝙣𝙣𝙤-𝙋𝙤𝙬𝙞𝙖𝙩𝙤𝙬𝙚 𝙊𝙗𝙘𝙝𝙤𝙙𝙮 𝟭𝟬𝟱. 𝙍𝙤𝙘𝙯𝙣𝙞𝙘𝙮 𝙊𝙙𝙯𝙮𝙨𝙠𝙖𝙣𝙞𝙖 𝙉𝙞𝙚𝙥𝙤𝙙𝙡𝙚𝙜ł𝙤𝙨́𝙘𝙞.

Trzech mężczzyn ubranych w odświętne stroje przekazuje wiązankę kwiatów baiłoczerwonych dziewczynie w zielonym mudurze.
Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych na czele z Orkiestrą Dętą FIRE BAND z Brzozowskiego Domu Kultury do Bazyliki Mniejszej. Tam odbyła się uroczysta msza św., którą sprawował ks. prałat Franciszek Goch. Podczas mszy odbyło się poświęcenie sztandaru dla Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak.

Po mszy świętej, uczestnicy przeszli pod Pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się główne obchody patriotyczny. Przemówienie okolicznościowe wygłosił Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Na zakończenie uroczystości wiązankę pieśni patriotycznych odegrała Orkiestra Dęta “Fire Band” pod batutą Tadeusza Podulki.

W brzozowskich obchodach wzięli udział parlamentarzyści, władze samorządowe, radni Rady Miejskiej w Brzozowie i radni powiatowi, służby mundurowe, dyrektorzy, kierownicy i naczelnicy jednostek budżetowych Gminy i Powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych, sołtysi i przewodniczący Zarządu Osiedli w Brzozowie, harcerze oraz mieszkańcy.

Dziękujemy za włączenie się w brzozowskie Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 

Więcej zdjęć na fb GMINA BRZOZÓW

źródło film: brzozow24.pl

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.