Kultura i sport

Co to była za mikołajkowa niedziela w Brzozowie! Pomimo mroźnej aury na brzozowskim Rynku 3 grudnia otwarto 𝙈𝙞𝙖𝙨𝙩𝙚𝙘𝙯𝙠𝙤 𝙎́𝙬𝙞𝙚̨𝙩𝙚𝙜𝙤 𝙈𝙞𝙠𝙤ł𝙖𝙟𝙖. Wydarzenie zainaugurowała zabawa z Elfami, przy dźwiękach świątecznych piosenek.

napis miasteczko swietego mikołaja na stelazu wyłożonym girlanda na tle buydnku ratusza z jasna elewacją.
fot. Damian Wojtowicz
W czasie wydarzenia można było skosztować pysznych pierniczków i słodkości, ufundowanych przez GRAN-PIK Liwocz i napić się zimowej herbatki w Kawiarni Pani Mikołajowej. Chętne dzieci mogły również wrzucić list napisany do Świętego Mikołaja do specjalnej w tym celu przygotowanej świątecznej skrzynki.

Z pewnością największą frajdę dzieciom zrobił Korowód Świętego Mikołaja. W tym roku, wyjątkowy gość zajechał na Rynek … na quadzie, dzięki pomocy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysietnicy.
Świętego Mikołaja na brzozowskim Rynku powitał Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński oraz Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd. Podczas wydarzenia odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najciekawszą ozdobę bożonarodzeniową w ramach programu Eko-Mikołajki, finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wszystkie prace konkursowe można było obejrzeć na specjalnie przygotowanej wystawie w świątecznym namiocie. Później już Święty Mikołaj w bajkowej scenerii rozdawał prezenty i upominki dla każdego dziecka, w tym również dla uczestników konkursu. Dzieci mogły sobie też wykonać pamiątkowe zdjęcie z siwobrodym.

Dziękujemy, że pomimo tej mroźnej aury tak licznie przybyliście na brzozowski Rynek. Do zobaczenia za rok !

Składamy serdeczne podziękowanie firmie GRAN-PIK Liwocz za ufundowanie pysznych słodkości, które można było wczoraj skosztować. Dziękujemy również Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie za eskortę korowodu oraz strażakom z OSP Przysietnica za bezpieczny przyjazd Św. Mikołaja.

Organizatorem wydarzenia byli Burmistrz Brzozowa i Starosta Brzozowski we współpracy z Brzozowskim Domem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną w Brzozowie oraz Muzeum Regionalnym im. Adama Fastnachta w Brzozowie.

Zadanie pn. Brzozowskie Eko- Mikołajki zrealizowano w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie – dofinasowanie w formie dotacji w kwocie 8000,00 zł.

 

źródło filmowe: Starostwo Powiatowe w Brzozowie

 

Więcej zdjęć na fb GMINA BRZOZOW i BRZOZOWSKI DOM KULTURY

zdjęcie główne fot. Damian Wojtowicz

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.