Opieka i wsparcie

Nie daj się pandemii

Burmistrz Brzozowa zaprasza Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności do udziału w darmowym projekcie pt. „Nie daj się Pandemii” realizowanym przez Gminę Brzozów w ramach Modułu IV programu PFRON „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Plakat pt. "nie daj sie pandemii"

Jeżeli jesteś dorosłym mieszkańcem Gminy Brzozów i posiadasz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i odpowiesz TAK na jedno z poniższych pytań to z pewnością to zaproszenie jest dla Ciebie:

 • Masz trudność w odnalezieniu się w związku z sytuacją wywołaną COVID 19?
 • Towarzyszy Ci poczucie zagrożenia/bezradności/lęku/samotności/odosobnienia pogłębione lub wywołane sytuacją epidemiologiczną wokół Ciebie czy na świecie?
 • Tęsknisz za powrotem do „normalności” towarzyszącej Tobie i ludzkości przed ogłoszeniem pandemii?

Jeżeli  utożsamiasz się w jakimś stopniu z powyższymi kwestiami i spełniasz wskazane na wstępie kryteria, zgłoś swój udział do projektu „Nie daj się Pandemii” realizowanego przez Gminę Brzozów w ramach Modułu IV programu PFRON „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Zapewniamy wiele atrakcji, ciepłą i rodzinną atmosferę, uważność na zgłaszane przez Ciebie potrzeby i problemy. Jeśli tylko będziesz chciał poznasz inne osoby, które być może mają,  podobnie jak Ty trudności, ale  znajdują skuteczne rozwiązania różnych kwestii życiowych.

Już w najbliższym czasie możesz wziąć udział w cyklu spotkań , których celem jest pomóc oderwać myślenie od sytuacji kryzysowych, pokazanie sposobów jakimi możesz pomóc sobie sam w pokonywaniu codziennych trudów.

W naszej propozycji są:

 1. Spotkanie ze specjalistami otwierające projekt a w jego trakcie posłuchasz informacji na temat „Życie w lęku, a nasze zdrowie fizyczne- jak pomóc sobie samemu” a także wystąpienia pt. „Siła jest we mnie” w wykonaniu osoby, która mimo swoich ograniczeń wiekowych i zdrowotnych radzi sobie w codziennym funkcjonowaniu. Ponadto przystępując do projektu możesz skorzystać w ciągu trzech tygodni z indywidualnej konsultacji psychologicznej, jeśli uznasz, że jest to potrzebne. Spotkaniu towarzyszyć będą akcenty –  artystyczny i kulinarny, które uprzyjemnią pobyt.
 2. Trzy rodzaje warsztatów, każdy odbędzie się dwukrotnie, zapis możliwy tylko na jeden:
  • Warsztat uczący wykonywania ozdób i prezentów bożonarodzeniowych,
  • warsztat z fizjoterapeutą pt. „Codzienna aktywność dla każdego” – pokaz, wskazówki i porady jak utrzymać lub poprawić własną sprawność,
  • warsztat „Boks bez barier” – spotkanie z wielokrotnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Świata w kickboxingu, połączone z pokazem walk zawodników z niepełnosprawnościami.
 3. Spotkanie integracyjno-wigilijne „Nie czuj się samotny” podczas którego odbędzie się prezentacja z odbytych spotkań, wystawa prac wykonanych podczas warsztatów ozdób bożonarodzeniowych, życzenia świąteczne, symboliczna wigilia i koncert kolęd.

Udział bezpłatny, zgłoszenia należy dokonać na formularzu zgłoszeniowym i przekazać do Urzędu Miejskiego Wydziału Spraw Społecznych, ul.Armii Krajowej 1 w Brzozowie do środy tj. 24 listopada b.r.

Jeśli z powodu trudnej sytuacji nie masz możliwości podać formularza, można dzwonić pod nr 13 434 10 89, postaramy się pomóc.
Śpiesz się, pierwsze spotkania już w 28 listopada b.r.

Do pobrania formularz zgłoszeniowy

Wszystkie spotkania odbędą się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo sanitarne.

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.