Szkoły, przedszkola, żłobki

Nasi Szachiści Mistrzami Województwa

W dniu 30 listopada nr w Mielcu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Drużynowych w ramach Igrzysk Dzieci. Nasza drużyna wystąpiła w składzie Dawid Futyma, Franciszek Drożdżal, Paweł Styczkiewicz, Milena Owsiana.

Grupa dzieci z dorosłym opiekunem pozująca do fotografi na rozległej sali. Dzieci posiadają medale, puchary i dyplom.

Zawody rozgrywano systemem kołowym na dystansie 11 rund. Szachiści z naszej szkoły zdobyli złoty medal gromadząc 21 punktów, jednocześnie awansowali do Mistrzostw Polski. Zawodnicy oprócz zwycięstwa drużynowego wygrali też klasyfikacje indywidualne: Milena i Dawid I miejsce odpowiednio na czwartej i pierwszej szachownicy natomiast Paweł zajął drugie miejsce na trzeciej szachownicy. Gratulacje dla uczniów i życzymy dalszych sukcesów.