Twoja Gmina, Twój Urząd

Brzozowski Dom Kultury oficjalnie otwarty

14 stycznia br. odbyło się oficjalne otwarcie zrewitalizowanego Brzozowskiego Domu Kultury.

W uroczystości wzięli udział: poseł na Sejm RP Adam Śnieżek, w imieniu Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdany Rzońcy Jerzy Ferdynand Adamski, zarazem dyrektor Muzeum Regionalnego im. Adama Fastnachta w Brzozowie,  prezes WFOŚIGW w Rzeszowie Adam Skiba, starosta brzozowski Zdzisław Szmyd, zastępca burmistrza Mariusz Bieńczak, sekretarz Gminy Brzozów Waldemar Och, przewodniczący Rady Powiatu w Brzozowie Henryk Kozik, przewodnicząca RM w Brzozowie Dorota Kamińska, proboszcz brzozowskiej parafii ks. Franciszek Goch, radni miejscy, dyrektorzy, naczelnicy, komendanci, kierownicy jednostek powiatowych i gminnych, dyrektorzy szkół i przedszkoli,  sołtysi i przewodniczący osiedli.
Uroczystości rozpoczął od powitania dyrektor Brzozowskiego Domu Kultury Jan Florek, po nim głos zabrał burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński, który przybliżył oddawaną inwestycję.
Podczas wydarzenia miało miejsce z inicjatywy Burmistrza Brzozowa uroczyste wręczenie aktu nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Brzozów dla Pani Adriany Florek – znakomitej malarki, akwarelistki i Pana Norberta Hubera – wybitnego siatkarza. Wręczyli je burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński oraz przewodnicząca RM w Brzozowie Dorota Kamińska, która odczytała laudację. W imieniu Norberta akt odebrali rodzice Państwo Urszula i Bogdan Huberowie.
Po części oficjalnej, zaproszeni goście oraz mieszkańcy mieli okazję obejrzeć w doskonałej obsadzie sztukę komediową Stefana Vogla “Najsłodszy owoc” w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Na scenie wystąpili: Joanna Jabłczyńska, Alicja Kwiatkowska, Paweł Okraska i Bartłomiej Firlet. Spektakl został zagrany dwa razy podczas sobotniego wieczoru. Wstęp na oba wydarzenia był bezpłatny. Całość poprowadziła Agnieszka Wójcik z Brzozowskiego Domu Kultury.
Zapraszamy do obejrzenia materiałów video. Po kliknięciu TUTAJ materiał TVP3 Rzeszów, poniżej materiał brzozow24.pl. 
Materiał o Brzozowskim Domie Kultury ukazał się też na stronie Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

Całość strony internetowej stanowi własność Gminy Brzozów i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz.1231). Zawartość serwisu nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to  zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.