Międzyprzedszkolny konkurs wokalno-recytatorski w PS w Grabownicy Starzeńskiej: Las i jego mieszkańcy.

Dnia 7 lutego 2019 roku jedna z sal naszego przedszkola zamieniła się w LAS – wszystko za sprawą konkursu wokalno–recytatorskiego pod hasłem „Las i jego mieszkańcy”. Podczas konkursu zaprezentowało się 7 przedszkoli naszej gminy.

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Brzozowie:
Lilianna Barbara, lat 4 w piosence: Wiewióreczka
Klara Dmitrowska, lat 4 w wierszu: Choinka w lesie Marii Konopnickiej
Opiekun: Agnieszka Tabisz
Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi
Lena Szmyd, lat 6 w piosence: Wiewióreczko sąsiadeczko
Oliwia Sławęcka, lat 5 w wierszu: Szelmostwa Lisa Witalisa Jana Brzechwy
Opiekun: Michalina Dydek
Przedszkole Samorządowe nr 2 w Humniskach Humnisie
Mateusz Bąk, lat 5 w piosence: Lisek łakomczuszek
Nina Lasek, lat 6 w wierszu: Wiewiórka M. Jankowiaka
Opiekun: Zofia Hebda
Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej
Dominik Bok, lat 5 w piosence: Las
Julia Żyłka, lat 5 w wierszu: Może zobaczymy Heleny Bechlerowej
Opiekun: Bogusława Antoń
Przedszkole Samorządowe nr 1 w Brzozowie
Bartosz Fiedeń, lat 6 w piosence: Mały jeżyk
Szymon Zaremba, lat 6 w wierszu: W lesie Czesława Janczarskiego
Opiekun: Agnieszka Sowa
Przedszkole Samorządowe nr 1 w Humniskach
Milena Sołek, lat 4 w piosence: Mała Sowa
Szymon Supel w wierszu: Kto pamięta Iwona Salach
Opiekun: Katarzyna Milczanowska
Przedszkole Samorządowe w Przysietnicy
Przemysław Pietryka, lat 5 w piosence: Wiewióreczka mała
Aleksander Dytko, lat 5 w wierszu: Leśne zwierzęta
Opiekun: Mariola Rzepka
         Konkurs rozpoczął się polonezem, dumnie odtańczonym przez najstarsze przedszkolaki z Grabownicy. Następnie dyrektor placówki Moniaka Szczepek powitała gości i oddała głos p. mgr inż. Urszuli Barć – Starszemu Specjaliście Służby Leśnej ds. Stanu Posiadania i Edukacji Leśnej, która w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom środowisko leśne i charakterystyczne zwyczaje jego popularnych mieszkańców.
           Następnie rozpoczęła się główna część konkursu. Przedszkolaki prezentowały przygotowane piosenki oraz wiersze o tematyce leśnej. W przerwach między występami zaprezentowały się dzieci z naszego przedszkola w tańcu i piosence.
         Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową, a nauczycielki podziękowania. Pani Leśniczyna ufundowała dla każdej placówki materiały edukacyjne, które wręczyła dyrektorom przedszkoli. Na koniec zaproszono wszystkich na poczęstunek.Konkurs prowadziła Diana Targowska, dekoracją oraz nagłośnieniem zajęła się Agnieszka Burnat,  a autorką zdjęć jest Pani Elżbieta Pierożak.
Diana Targowska