Już po raz ósmy kolędowaliśmy w językach obcych!

Dnia 2 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Humniskach odbył się VIII Gminny Przegląd Kolęd Obcojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych klas I – VIII.

Młodzież w naszej gminie chętnie śpiewa kolędy i piosenki świąteczne w językach obcych, dlatego ta uroczystość już od kilku lat na stałe zagościła w kalendarzu imprez naszej szkoły.
Imprezę otworzyła pani dyrektor Małgorzata Woźniak, która powitała wszystkich uczestników, ich opiekunów oraz obecnych rodziców, zachęcając zebranych do kibicowania kolegom i koleżankom oraz do wspólnego kolędowania.
Uroczystość prowadziły uczennice klasy III gimnazjum Aleksandra FlorekPatrycja Dziepak. Konferansjerki z wielkim przejęciem zapowiadały kolejnych wykonawców i przedstawiały ich opiekunów. Przegląd rozpoczął się występem uczennic naszej szkoły: Julii i Weroniki Krzyżanowskich, które zachwyciły wszystkich grą na akordeonie i altówce kolęd Do szopy, hej pasterzePójdźmy wszyscy do stajenki. Mieliśmy okazję zobaczyć występy solistów i zespołów muzycznych z 4 szkół podstawowych naszej gminy, m. in. z Brzozowa, Górek, Turzego Pola i Humnisk. Repertuar młodych artystów był zróżnicowany, a ze sceny rozbrzmiewały kolędy głównie w języku angielskim i niemieckim (Coming for Christmas, Silent Night, Lullaby Jesus, That’s Christmas to Me, Mary, did you know?, O Tannenbaum, Komm, ach komm nach Bethlehem, Guten Tag, ich bin der Nikolaus, Stille Nacht, Kling Glockchen, Letzte Weihnacht, In der Weihnachtsbackerei). Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne utwory, co wzbudzało zachwyt publiczności, która nagradzała występy gromkimi brawami. W świąteczną i zimową atmosferę wprowadzała wszystkich piękna dekoracja wykonana przez p. Annę Brodzicką–Woźniak i p. Martę Władykę.
W przerwie dla wszystkich uczestników zaplanowany był poczęstunek, który został ufundowany przez Radę Rodziców.
Na koniec uroczystości pani dyrektor pogratulowała wykonawcom talentów wokalnych oraz podziękowała za przybycie, nie tylko uczniom, ale też nauczycielom i rodzicom obecnym na uroczystości.  Następnie wraz z nauczycielkami języków obcych naszej szkoły wręczyła artystom i ich opiekunom dyplom i słodki upominek.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przybyli na VIII Gminny Przegląd Kolęd Obcojęzycznych!
 M. Fitkowska, A. Mazur, M. Skiba