Taniec – ukryty język duszy, czyli XV Prezentacje Taneczne im. prof. Waleriana Pańki

Dn. 15 czerwca br. odbyły się jubileuszowe Prezentacje Taneczne im. Prof. Waleriana Pańki pod honorowym patronatem burmistrza Brzozowa.

Na deskach Brzozowskiego Domu Kultury zaprezentowały się formacje taneczne z naszego regionu. Popisy taneczne obserwowali burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, wraz z zastępcą Dariuszem Kamińskim,  przewodniczący RM w Brzozowie Edward Sabik wraz z radnymi, kierownik Pracowni Prawa Żywnościowego Uniwersytetu Warszawskiego prof. zw. dr hab. Małgorzata Korzycka, państwo Maria i Janusz Krzanowscy, emerytowana dyrektor SP w Turzym Polu Bożena Anyszewska, wicedyrektor rzeszowskiej delegatury NIK w Rzeszowie Robert Łukasz, dyrektorzy jednostek budżetowych gminy i powiatu oraz rodzice uczniów SP w Turzym Polu, a także liczni widzowie. Wszystkich serdecznie przywitała gospodarz Zuzanna Konieczna – dyrektor Zespołu Szkół w Turzym Polu. Prezentacje poprowadziła uczennica SP w Turzym Polu Oliwia Mendyka, która rozpoczęła cytatem: Taniec jest najwznioślejszą , najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prosta interpretacją czy wyobrażeniem życia, jest samym życiem.  Prezentacje rozpoczęli uczniowie SP w Turzym Polu projektem flashmoba pod opieką Marka Grządziela. Poza gospodarzami wystąpili:
GAG młodsza grupa z SP w Turzym Polu, op. Marek Grządziel
Gest, op. Marek Grządziel
Smerfiki z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brzozowie, Anna Szajnowska-Jajko
Rytm ze Szkoły Podstawowej nr1 w Brzozowie, op. Natalia Chmielowska
Tęczowe Nutki z ZS Nr 1 w Przysietnicy, op. Elżbieta Wolańska i Aneta Bąk
Kameleon z Rzeszowskiego Domu Kultury –filia w Zwięczycy, Sylwia Bardzik
GAG starsza grupa z SP w Turzym Polu, op. Marek Grządziel
Frajda, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sanoku, op. Anna Wójcik
Vivid, mażoretki działające przy OSP w Jaćmierzu, op. Paulina Folcik i Martyna Pisula
Groszki z Przedszkola Samorządowego w Haczowie, op. Florentyna Kucharska
Zespół Taneczno-Gimnastyczny ze Szkoły Podstawowej nr1 w Brzozowie, op. Katarzyna Michalska.
Na koniec przeglądu na scenie swoje umiejętności zaprezentował Marcin Lou Dudycz.
Pomiędzy występami tanecznymi zaśpiewały dla publiczności uczennice SP w Turzym Polu Martyna Wrona i Weronika Żak.
Jubileuszowe wydanie było okazją do złożenia podziękowań. Dyrektor SP w Turzym Polu Zuzanna Konieczna złożyła podziękowania:
Józefowi Rzepce za coroczne popieranie i wspieranie organizacji Prezentacji Tanecznych im. prof. Waleriana Pańki  oraz honorowy patronat nad przedsięwzięciem
Markowi Grządzielowi za pomysł i inicjatywę zorganizowania pierwszych Prezentacji Tanecznych im. prof. Waleriana Pańki; za kreatywność i zaangażowanie w podejmowane działania; za rozbudzanie pasji do tańca wśród dzieci i młodzieży.
Marii i Januszowi Krzanowskim za wzorcową obecność podczas Prezentacji Tanecznych im. prof. Waleriana Pańki; za każde dobre słowo, życzliwość i przychylność dla społeczności naszej szkoły.
 Wiktorii i Władysławowi Orlikom za coroczne wspólne przeżywanie radości podczas Prezentacji Tanecznych im. prof. Waleriana Pańki, za opowiastki i anegdoty o Patronie naszej szkoły podczas rozmów kuluarowych, za uśmiech, obecność i przychylność dla naszych inicjatyw.
Bożenie Anyszewskiej  za poparcie inicjatywy sprzed piętnastu lat i coroczne uczestnictwo w Prezentacjach Tanecznych im. prof. Waleriana Pańki; za zaangażowanie w organizację i przewodzenie przedsięwzięciu przez cały okres pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły.
Anieli i Andrzejowi Rzepkom za wielokrotne finansowe wspieranie w organizacji Prezentacji Tanecznych im. prof. Waleriana Pańki; za życzliwość i oferowaną bezinteresowną pomoc dla naszej szkoły.
Marii Pelc,  Elżbiecie Wojtoń za każdorazowe pełne zaangażowanie w przygotowanie Prezentacji Tanecznych im. prof. Waleriana Pańki; za poświęcony czas, bez słowa skargi, kiedy trzeba było zostać dłużej w pracy; za całą logistykę przedsięwzięcia, zakupy, sponsorów i delegowane zadania, podczas których nigdy nie odmówiono pomocy i zawsze sumiennie je wykonywano.
Katarzynie Luteckiej  oraz Pracownikom i Uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starej Wsi za przygotowanie medali, statuetek i nagród
Sebastianowi Michalskiemu oraz Pracownicy Brzozowskiego Domu Kultury za pomoc w organizacji od strony technicznej.
Na koniec wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie z rąk dyrektor SP w Turzym Polu, zastępcy burmistrza oraz zastępcy dyrektora delegatury rzeszowskiej NIK otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nie zabrakło też tortu urodzinowego! Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom i zapraszają już za rok na kolejne prezentacje taneczne.
http://www.forumprawnicze.eu/attachments/article/230/Korzycka.pdf
et