W świątecznym nastroju

Świąteczny nastrój zapanował w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 im. M. Konopnickiej już 18 grudnia, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się w sali widowiskowej placówki na wspólnym kolędowaniu.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania fragmentu Pisma Świętego odczytanego przez wychowanka oddziału „Jagódki” – Pawła Styczkiewicza. Następnie do występu przystąpiły dzieci z kółka muzycznego „Fruwające Anioły” pod kierunkiem pani Anny Rzepki, która zadbała nie tylko o repertuar kolęd i pastorałek, ale także o piękny wystrój sali. Wśród zaśpiewanych utworów znalazły się m.in.: Bóg się rodzi, Był pastuszek bosy, Świeć gwiazdeczko świeć, Cicha noc, Była noc, Lulajże Jezuniu, Przybieżeli do Betlejem. Solo wystąpił Bartosz Mazur, który zaśpiewał pastorałkę pt. Był pastuszek bosy oraz Szymon Rakoczy z kolędą Bóg się rodzi. W trio wystąpiły dziewczynki: Lena Grządziel, Julia Organ, Maja Gierlach i zaśpiewały kolędę pt. Cicha noc oraz Weronika Skarbek, Gabriela Fedak, Emilia Niecko z kolędą Lulajże Jezuniu. Na zakończenie występu chóralnego zaprezentowała się Maja Gierlach, która zaśpiewała piosenkę pt. Pod zieloną choineczką. Warto wspomnieć, iż dziewczynka tym utworem reprezentowała nasze przedszkole podczas eliminacji do Mikołajkowych Debiutów.
Po wzruszającym występie dzieci z kółka muzycznego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców pt. Świąteczne dekoracje choinkowe. Konkurs został ogłoszony w ramach realizowanej w naszej placówce innowacji plastycznej „Otwórz drzwi do wyobraźni” – stymulowanie kreatywnej postawy wobec świata poprzez ekspresję plastyczną. Dzieci dostarczyły wiele, bo aż 40 prac, wykonanych różnymi technikami. Wśród nich znalazły się m.in. choinki, bombki, aniołki oraz inne ozdoby świąteczne.  Ze względu na atrakcyjność i staranność prac, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Gorąco dziękujemy za udział w naszym konkursie oraz duże zaangażowanie w wykonanie ozdób, ponieważ wszystkie one były przepiękne i wyeksponowane zostały w holu naszego przedszkola po to, aby w najbliższych dniach można je było podziwiać.
Po wręczeniu nagród, świąteczne i ciepłe życzenia całej społeczności przedszkolnej złożyła dyrektor Małgorzata Żółkiewicz. Następnie dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się do sali „Wędrowniczek”, gdzie każda grupa przedszkolna zaśpiewała jedną wybraną kolędę lub pastorałkę.
Później wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie serdeczne życzenia. Spotkanie wigilijne zakończyło się obiadem, podczas którego nie zabrakło tradycyjnego  barszczu oraz ryby.
Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci oraz pracowników przedszkola. Odświętne stroje, dźwięk kolęd i uroczysty obiad sprawiły, że był to wyjątkowy dzień. Podkreślić należy, iż takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
Jadwiga Krokis
NAD BETLEJEM ZAJAŚNIAŁO
WIELKIE ŚWIATŁO NIEBYWAŁE.
DZISIAJ NIEBO ZIEMI DAŁO
PRZENAJŚWIĘTSZE DZIECIĘ MAŁE.
NIECHAJ ONO NAM KRÓLUJE
W KAŻDEJ CHWILI PRZEZ ROK CAŁY,
NIECH OTACZA POMYŚLNOŚCIĄ
ORAZ MOCĄ SWOJEJ CHWAŁY!”
NIECH NOWO NARODZONY CHRYSTUS
OBDARUJE WSZELKIMI ŁASKAMI
W NADCHODZĄCYM NOWYM ROKU!
Życzenia składają:
DYREKCJA ORAZ PRACOWNICY
PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 W BRZOZOWIE