Spotkanie z Mikołajem w Przedszkolu Samorządowym Im. św. Jana Pawła II w Starej Wsi

MikołajMikołaj jedzie samochodem bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę – tak śpiewały dzieci 6 grudnia podczas spotkania z niezwykłym gościem.

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie – wykonują ciekawe prace plastyczne i techniczne, słuchają bajek o Mikołaju, uczą się wierszy i piosenek. Dzieci uwielbiają tą tematykę i wszystkie te zajęcia sprawiają im wiele przyjemności.
Święty Mikołaj  nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. Gościa przywitały wszystkie grupy w sali Krasnali. Każda dla Mikołaja zaśpiewała piosenkę, wyrecytowała wiersz, a  Pszczółki zatańczyły taniec. W nagrodę każda grupa otrzymała zabawki do swojej sali. Później nadszedł czas na indywidualne spotkanie każdego dziecka z Mikołajem podczas odbierania prezentu. Było to  ważne przeżycie i  na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, trwało to jednak krótko i wszystkie z uśmiechem na twarzach wracały z prezentem.
Serdecznie dziękujemy Mikołajowi, który wspaniale wypełnił swoją rolę oraz za prezenty którymi hojnie obdarował dzieci w naszym przedszkolu i gorąco zapraszamy ponownie za rok.
Na pamiątkę tego spotkania zostały zrobione zdjęcia, które będą dzieciom przypominać to miłe spotkanie. Pożegnaliśmy Mikołaja, obiecując grzeczną zabawę. Do zobaczenia w przyszłym roku!!!
PS w Starej Wsi