Kompleks lekkoatletyczny na stadionie MOSiR w Brzozowie prawie gotowy.

W dzisiejszych czasach aktywność fizyczna jest niezwykle istotnym elementem kształtowania zdrowego stylu życia wśród społeczeństwa. Rośnie świadomość dbania o swoje zdrowie, poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportu. W Brzozowie wśród mieszkańców dużą popularnością cieszy się bieganie.
Już w najbliższym miesiącu brzozowska społeczność będzie mogła trenować na nowej bieżni tartanowej na boisku sportowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie, przy ul. Legionistów. W ramach modernizacji miasto zyskało nowoczesny obiekt, przeznaczony do uprawiania lekkoatletyki.
W kwietniu 2016 r. samorząd gminy Brzozów złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej. Decyzja w tej sprawie zapadła we wrześniu ub.r. Dzięki staraniom burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki i samorządu naszej gminy, umowę podpisano w listopadzie. Na realizację tej inwestycji gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 % kosztów ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Prace remontowe i przebudowa elementów boiska sportowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie ruszyły wiosną br. W pierwszej części wykonano roboty ziemne, które polegały na remoncie i przebudowie bieżni lekkoatletycznej, rzutni kulą, skoczni w dal i wzwyż. Ponadto wykonano odwodnienie bieżni oraz remont ogrodzenia boiska. W końcowym etapie prac dostarczono wyposażenie obiektu, tj. zestawy do pchnięcia kulą, skoku wzwyż oraz do konkurencji biegowych.
W ramach przeprowadzonej modernizacji na brzozowskim stadionie wykonano bieżnię lekkoatletyczną 4-torową okólną o długości 400 m z nawierzchnią poliuretanową, z 6 torami na prostej o pow. 2240 m2. Zawody będzie można rozgrywać na dystansach 100 m, 100 m przez płotki, 110 m przez płotki, 200 m, 400 m i 400 m przez płotki, 800 m, 1500 m, 3 000 m, 5 000 m oraz 10 000 m. Dodatkowo bieżnia przeznaczona będzie dla dystansów 60 m, 150 m, 300 m oraz dla tzw. 1 mili brzozowskiej – 1359 m, która jest związana z historycznym wydarzeniem w naszej gminie, a mianowicie z lokacją miasta Brzozowa. Ponadto na stadionie powstały: skocznia do skoku w dal i trójskoku – 95 m2, skocznia do skoku wzwyż – 866 m2 i rzutnia do pchnięcia kulą – 180 m2. Poza projektem w ramach środków własnych gminy, wymieniono siedziska na trybunach  po lewej stronie boiska.
W dniu dzisiejszym komisja odbiorowa powołana przez burmistrza Brzozowa rozpoczęła odbiór techniczny inwestycji. Oficjalne otwarcie planowane jest wstępnie na sobotę  2 września br.