Brawo Kacper

Dnia 30.05.2017r. w budynku Gminno-Miejskiego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbył się jubileuszowy XV Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę”. Organizatorem tej prestiżowej rywalizacji był miejscowy Zespół Szkół Ogólnokształcących.

Wysoka ranga tych wokalno-lingwistycznych zmagań przyciągnęła 51 uczestników z całego województwa, którzy prezentowali swoje talenty w dwóch kategoriach wiekowych:  gimnazjum oraz liceum, śpiewając piosenki w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim.

Wykonania piosenkarzy oceniało profesjonale jury, w skład którego wchodzili doświadczeni nauczyciele – lektorzy poszczególnych języków obcych oraz wykształcony muzyk, specjalista w dziedzinie wokalistyki. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objął Podkarpacki Kurator Oświaty  Małgorzata Rauch oraz burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj. Natomiast opiekę medialną sprawowało Katolickie Radio Via oraz Gazeta Codzienna Nowiny.

W tym roku po raz pierwszy i nasza szkoła – Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Brzozowie miała na głogowskiej scenie swojego reprezentanta. Był nim uczeń klasy 3a – Kacper Malinowski, który przygotował utwór z repertuaru niemieckojęzycznego wokalisty Rogera Cicero pt. Ich atme ein. Jego brawurowy występ spotkał się nie tylko z entuzjastycznym odbiorem ze strony publiczności, ale przede wszystkim znalazł uznanie w oczach jury. W efekcie młody wokalista zajął I miejsce, pokonując w swojej kategorii wiekowej 26 rówieśników z całego województwa podkarpackiego! Z uwagi na prestiż konkursu, wynik ten to ogromne osiągnięcie, które stanowi wspaniałe podsumowanie wokalno-językowej przygody Kacpra w murach naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ten niezwykły sukces będzie tylko małym krokiem na drodze do kolejnych laurów, zarówno tych muzycznych, jak i lingwistycznych.

Z tego miejsca raz jeszcze składamy Artyście serdeczne gratulacje, dziękując za trzyletnią współpracę, ogromne zaangażowanie w profesjonalne przygotowanie do występów oraz entuzjazm towarzyszący odkrywaniu i rozwijaniu własnych talentów.
Monika Pietryka