Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach klasycznych

W dniach 01-04.06.2017 w Czudcu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach klasycznych, których celem było wyłonienie mistrza makroregionu MAŁOPOLSKA – PODKARPACIE.

Organizatorem turnieju był Podkarpacki Związek Szachowy na zlecenie Podkarpackiej Federacji Sportu oraz Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Prawo gry w Mistrzostwach Młodzików posiadali zawodnicy reprezentujący kluby/sekcje szachowe z województw Małopolskiego i Podkarpackiego, urodzeni w latach 2007, 2008 i 2009. Turniej przeprowadzony był w oddzielnych grupach dla dziewcząt i chłopców, systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry 1 godzina na partię dla każdego zawodnika.

Nasz klub UKS SP1 BRZOZÓW reprezentowało czterech zawodników, w kategorii dziewczynek: Maja MazurekKlaudia Futyma, natomiast w kategorii chłopców: Dawid Tomkiewicz oraz Hubert Frydrych. Po czterech dniach zmagań, w grupie dziewczynek mistrzynią makroregionu została Maja Mazurek zdobywając 8 pkt, jednocześnie wykonując normę na I kategorię szachową. Klaudia Futyma uplasowała się ostatecznie na 14 miejscu, zdobywając 4 pkt. W grupie chłopców Hubert Frydrych zajął 16 miejsce (4 pkt), a jego kolega z klubu Dawid Tomkiewicz zajął pozycję tuż za nim – 17 miejsce (4 pkt). Gratulujemy osiągnięć naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

fot. Grzegorz Dziura
A. Mazurek