Finały Mistrzostw Polski w szachach

W dniach od 11 do 19 marca 2017 r w Ustroniu-Jaszowcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek do lat 18 w szachach. W tych zawodach brały udział Aleksandra KozubalZuzanna Jurkiewicz –  zawodniczki UKS SP 1 Brzozów. Do turnieju przystąpiły 34 zawodniczki zakwalifikowane na podstawie międzynarodowego rankingu Elo i dodatkowych eliminacji. W grupie tej znalazły się najlepsze zawodniczki Polski, uczestniczki mistrzostw Europy i Świata.

 

Niektóre partie 9-rundowego turnieju trwały niekiedy nawet 4-5 godzin. Nasze zawodniczki wypadły bardzo dobrze, ponieważ Zuzanna zdobyła 5,5 pkt i zajęła wysokie 9. miejsce, zaś Aleksandra zdobywszy 5 punktów, zajęła 14. miejsce. Tym samym Zuzanna Jurkiewicz została zakwalifikowana do udziału w najbliższych Mistrzostwach Europy.

W dniach od 25 lutego do 5 marca 2017 roku odbyły się  Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 w szachach w Karpaczu. W turnieju brało udział 136 zawodników w tym dwoje z naszego klubu Maja Mazurek i Paweł Sowiński. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund czasem 90 minut i 30 sekund na zawodnika. Ostatecznie Maja wygrała 5 partii i zajęła dobre 22 miejsce. Paweł zajął dopiero 67 miejsce, ale był najmłodszym finalistą MP, a grał z chłopcami starszymi od niego od 2 do 3 lat.

Organizatorzy MP w Karpaczu zorganizowali dla dzieci i rodziców wiele atrakcyjnych zajęć takich jak: wycieczki, zabawy na łyżwach i nartach, można było także korzystać z krytego basenu.
Kazimierz Kozubal
foto: Rafał Siwik